Poradnia Urologiczna Kraków

Leczymy problemy zdrowotne tak jak:

  • Kamica nerkowa
  • Kamica moczowa
  • Przerost prostaty
  • Stulejka
  • Rak prostaty
  • Rak pęcherza moczowego
  • Zapalenie prostaty
  • Rak jądra
  • Nietrzymanie moczu
  • Wodniak jądra
  • Wodonercze
  • Częste oddawanie moczu
  • Krótkie wędzidełko
  • Krwiomocz
  • Rak nerki
  • Skrzywienie prącia
  • Zakażenia układu moczowego
  • Zatrzymanie moczu
  • Torbiele nerek
  • Torbiel najądrza
  • Zaburzenia wzwodu

W naszej poradnia urologicznej oferujemy profesjonalne usługi z zakresu diagnostyki i leczenia szeregu schorzeń tj. choroby nerek i dróg moczowych. Leczymy dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. Zespół specjalistów z poradni skupia się na wykrywaniu wczesnych objawów poważnych schorzeń oraz aplikowaniu stosowanych terapii.

Z poradnią urologiczną łączą sie także porady dietetyczne, porady dotyczace stylu życia (odpowiedniego odżywiania się czy aktywności fizycznej).

Personel poradni stale doskonali swoje umiejętności poprzez regularne szkolenia i spotkania pomiędzy profesorami, by móc zapobiegać i leczyć najbardziej skomplikowane przypadki z powodzeniem.

Nasza poradnia (Urolog Kraków) to miejsce, w którym specjaliści skutecznie diagnozują oraz leczą problemy pracjntów związane ze schorzeniami m.in. dróg moczowych.

Wizyta w naszej poradni urologicznej może pomóc pacjentowi, w problemach zdrowotnych dzięki analizie symptomów. Postawienie dobrej diagnozy oraz omówienie zasad leczenia dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta może szybko wyeliminować problemy zdrowotne.

Ile kosztuje wizyta u urologa?

Nazwa usługi Cena
Konsultacja urologiczna 200 zł
Konsultacja urologiczna + USG 280 zł

dobry urolog Kraków

lek. med Tomasz Dymowski urolog

lek. med Tomasz Dymowski

urolog

Umów się na wizytę

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie (2012). W 2019 rozpocząłem specjalizację w dziedzinie urologii w Klinice Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób układu moczowego z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych (m.in. techniki laparoskopowe, endoskopia układu moczowego).
W codziennej praktyce pracuję ponadto w poradni przyklinicznej, wykonuję badania USG układu moczowego i drobne zabiegi.
Ponadto interesuję się leczeniem bólu, m.in. w przebiegu chorób nowotworowych, kładąc szczególny nacisk na holistyczne podejście do pacjenta.

 

poradnia urologiczna kraków biały prądnik, urolog kraków biały prądnik

Urologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu moczowo-płciowego

urolog kraków krowodrza, poradnia urologiczna kraków krowodrza

Jeśli szukasz specjalisty, który pomoże Ci w diagnozie i leczeniu problemów związanych z układem moczowym, narządami rozrodczymi, nerkami.

I. Ile kosztuje wizyta u urologa?
II. Urologia i jej zakres działania
III. Jakie badania wykonuje urolog?
IV. Jaki jest cel konsultacji urologa?
V. Kiedy powinniśmy udać się do urologa?
VI. Podsumowanie

Ile kosztuje wizyta u urologa?

Cena wizyty u urologa może się znacznie różnić w zależności od miejsca, w którym wizyta się odbywa oraz od rodzaju badań, które mają zostać wykonane. Poniżej prezentujemy cennik jaki obowiązuje w naszej poradni urologicznej.

Konsultacja urologiczna: 200 zł
Konsultacja urologiczna + USG: 280 zł

Urologia i jej zakres działania

Urologia jest dziedziną medycyny zajmującą się leczeniem i diagnostyką chorób układu moczowo-płciowego. Gromadzi wiedzę nie tylko z anatomii, fizjologii i patologii człowieka, ale także z dziedzin takich jak psychologia, endokrynologia, onkologia, biochemia czy radioterapia. Urolodzy są specjalistami w diagnozie i leczeniu wszelkich chorób narządów rozrodczych, narządów moczowych oraz układu hormonalnego. Mogą oni również pomagać pacjentom w przeanalizowaniu ich obecnego stanu zdrowia oraz w opracowaniu planu leczenia lub profilaktyki dla każdego problemu.

Urolodzy są specjalistami od najczęstszych chorób układu moczowo-płciowego, takich jak kamica nerkowa, infekcje dróg moczowych (UTI), dysfunkcja seksualna (poznawane na przykład jako impotencja lub bezpłodność), nowotwory prostaty i inne dolegliwości. Urolodzy są również specjalistami od operacji usunięcia gruczołu krokowego. Pomagają również pacjentom w leczeniu skutecznemu powstrzymania moczu.
Urolodzy mogą być czasami potrzebni do podejmowania decyzji dotyczących procedur operacyjnych i terapii skierowane na osiągniecie trwałej poprawy stanu zdrowia pacjenta. Mogą oni również wykonać szeroki przekrój badań diagnostycznych w celu postawienia diagnozy oraz doboru odpowiedniego leku lub procedury leczenia. Badania te mogą obejmować analizę krwi i moczu po to, aby odnaleźć oznaki infekcji lub innych patologicznych stanów jelit; badanie USG piersi; biopsje prostaty; badanie radiologiczne po to, aby znaleźć możliwość guza; cystoskopię; uretroskopię; biopsje nerki itp.

Jakie badania wykonuje urolog?

Urolog wykonuje szereg różnych badań, aby ustalić diagnozę i dobrać odpowiednie leczenie. Lekarz może przeprowadzić testy moczu i krwi, aby wykryć infekcje, nieprawidłowe poziomy hormonów lub inne choroby. Ponadto urolog może zalecić badanie USG, aby ustalić rozmiar narządów moczowych lub określić obecność guza. Urolog może również przeprowadzić cystoskopię, która jest badaniem endoskopowym wykonywanym w celu oglądania wewnętrznej struktury pęcherza moczowego. Badanie to może być stosowane do oceny stanu pęcherza oraz do diagnozy i leczenia problemów związanych z moczeniem nocnym lub opróżnianiem pęcherza. Urolog może także wykonać biopsję prostaty, aby sprawdzić obecność nowotworu lub zidentyfikować źródło bakteryjnego zapalenia gruczołu krokowego. Biopsja ta jest bardzo ważna przy diagnostyce raka prostaty. Inne procedury diagnostyczne obejmują uretroskopię - badanie endoskopowe cewki moczowej - i radiograficzne badanie górnych dróg moczowych (IVP), które służy do monitorowania funkcjonowania nerek oraz obserwowania narastającego ropnia nerek.

Jaki jest cel konsultacji urologa?

Jaki jest cel konsultacji urologa? Konsultacja urologa jest ważnym krokiem w diagnozowaniu i leczeniu problemów związanych z układem moczowym lub narządami płciowymi. Urolog może przeprowadzić szczegółowe badania w celu identyfikacji choroby i jej leczenia. Urolog może również przedstawić opcje zapobiegania problemom z układem moczowym lub ze zdrowiem seksualnym, a także porady dotyczące wprowadzenia zdrowego stylu życia. Głównym celem skonsultowania się z urologiem jest diagnoza i leczenie problemów, takich jak schorzenia nerek, pęcherza moczowego, prostaty, gruczołu krokowego czy nawet infekcje dróg moczowych. Urolog może również ocenić czynniki ryzyka choroby naczyń krwionośnych, aby upewnić się, że pacjent ma najlepsze szanse na uniknięcie poważnej choroby. Urolog może też stosować procedury diagnostyczne do identyfikacji objawów patologicznych, takich jak strukturalne uszkodzenia i problemy z opróżnianiem pęcherza. Może on również dostarczyć informacji dotyczących sposobu odprawiania codziennych obowiązków w okresach bolesności oraz omawiać potencjalne opcje terapeutyczne - w tym farmaceutyczne - dla każdego rodzaju problemu lub schorzenia.

Kiedy powinniśmy udać się do urologa?

Powinniśmy udać się do urologa w przypadku, gdy odczuwamy jakiekolwiek dolegliwości lub dyskomfort w okolicy narządów moczowo-płciowych. Obejmuje to bóle i dyskomfort podczas oddawania moczu, nagłe parcie na pęcherz, łagodne do umiarkowanego krwiomoczu albo zmiany struktury układu moczowego. Urolog może również pomóc w przypadku problemów z erekcją lub seksualnych dolegliwości, takich jak bolesność, opóźnienia lub niemożność osiągnięcia orgazmu. Ponieważ wszystkie te symptomy mogą być objawem poważnej choroby, ważne jest, aby zwrócić się o pomoc do lekarza od razu po ich zdiagnozowaniu. Najczęstsze schorzenia obejmują gruczolaka prostaty oraz problemy związane z infekcjami dróg moczowych - szybciej można je leczyć i uniknąć powikłań. Urolog może również przeprowadzić badania profilaktyczne dla osób posiadających specyficzne czynniki ryzyka takie jak nadmierny stres czy palenie papierosów. W celu optymalizacji tych badań warto regularnie skonsultować się ze specjalistami medycyny urologicznej.

Podsumowanie

Kiedy pojawią się symptomy, które mogłyby sugerować chorobę układu moczowo-płciowego, należy skonsultować się z lekarzem od razu. Urolog może przeprowadzić badania profilaktyczne dla osób posiadających specyficzne czynniki ryzyka. Jednym ze sposobów na optymalizację tych badań jest regularna wizyta u specjalisty medycyny urologicznej. Jeśli do tego doszłoby podejrzenie poważniejszej choroby lub objawów trudnych do samodzielnego rozpoznania - natychmiast skontaktujcie się z urologiem!

dobry urolog kraków prywatnie. poradnia urologiczna kraków bronowice, urolog kraków bronowice